Noteikumi :

Latvijas Republikas labākais jātnieks iejādē

 Nolikums_LLJ2024.04.11.docx (44.21 KB)

 

NOLIKUMS

par konkursu «Latvijas Republikas labākais jātnieks iejādē 2024»

1.Mērķis un uzdevumi

 • Novērtēt sagatavotības līmeni Latvijas Republikas sportistiem un zirgiem.

 • Noteikt Latvijas Republikas jātnieku izlases sastāvu.

 • Atspoguļot sportistu meistarības izaugsmi.

 • Attīstīt jaunatnes sportiskās intereses, paaugstināt sportistu meistarību un veicināt viņu sekmīgu sagatavošanos augstāka ranga sacensībām.

2.Sacensības, par kurām piešķir punktus

 • nacionālā līmeņa ieskaites sacensībās, t.sk., pārējās Baltijas valstīs;

 • starptautiskās sacensībās, kurās startē vismaz 3 valstu sportisti;

 • oficiālās starptautiskajās sacensībās CDI, CDIO, CDI-W, kuras iekļautas starptautiskajā kalendārajā plānā.

3.Dalībnieki

Konkursā var piedalīties visi LR jātnieki, kuri ir LJF biedri.

Visiem konkursa "LLJ" dalībniekiem rezultātu aprēķinā tiek ieskaitīta 10 augstāko punktu summa viena kalendārā gada laikā (no tekošā gada 1.janvāra līdz 31.decembrim). Ja sportists startē sacensībās shēmā ar vairāk kā 1 zirgu, tad punkti konkursam „LLJ” tiek piešķirti par 1 labāko rezultātu katrā shēmā.

3.1.Pieaugušie

Pieaugušo konkurencē tiek vērtēti sportisti, kuri startē shēmās M klase (III grupa), Mazā Balva, Vidējā Balva I, Vidējā Balva A un B, Vidējā Balva II un Lielā Balva.

Punkti tiek piešķirti, ja rezultāts nav zemāks par 62% (oficiālajās starptautiskajās sacensībās CDI, CDIO, CDI-W, kuras iekļautas starptautiskajā kalendārajā plānā – nav zemāks par 60%). Izņēmums ir Lielā Balva, kur rezultāts tiek ieskaitīts , ja nav zemāks par 60%.

3.2.Bērni

Sportistam tiek piešķirts bērna statuss sākot no tā kalendārā gada sākuma, kurā sportists sasniedz 10 gadu vecumu, līdz tā kalendārā gada beigām, kurā sportists sasniedz 14 gada vecumu. (piebilde: ja bērns ir jaunāks par 12 gadiem, tad jāiesniedz atļauju no vecākiem un trenera, ka drīkst piedalīties sacensībās. Līdz 12 gadu vecumam bērni drīkst startēt tikai A klases shēmas.)

Bērni startē A klases (1. grupas) un L klases (2. grupas) shēmās. Punkti tiek piešķirti, ja rezultāts nav zemāks par 62% (oficiālajās starptautiskajās sacensībās CDICh, kuras iekļautas starptautiskajā kalendārajā plānā – nav zemāks par 60%).

Ja bērns startē augstākā shēmā par A vai L klases shēmu, viņa rezultāts tiek ieskaitīts bērnu konkurencē tikai tad, ja tiek startēts ar vienu un to pašu zirgu.

Bērnu nominācijā drīkst startēt arī ar 2.grupas ponijiem (2 grupas ponijs līdz 148 cm (ar pakaviem līdz 149 cm)

3.3.Ponija jātnieki.

Sportists drīkst startēt poniju jātnieku nominācijā , sākot no tā kalendārā gada sākuma, kurā sportists sasniedz 10 gadu vecumu, līdz tā kalendārā gada beigām, kurā sportists sasniedz 16 gada vecumu. (piebilde: ja bērns ir jaunāks par 12 gadiem, tad jāiesniedz atļauju no vecākiem un trenera, ka drīkst piedalīties sacensībās. Līdz 12 gadu vecumam bērni drīkst startēt tikai A klases shēmas.)


Poniju jātnieki startē A klases (1. grupas) shēmās. Punkti tiek piešķirti, ja rezultāts nav zemāks par 62% (oficiālajās starptautiskajās sacensībās CDIP, kuras iekļautas starptautiskajā kalendārajā plānā – nav zemāks par 60%).

Ponija definīcija: Ponijs ir mazs zirgs, kura augstums skaustā nepārsniedz 148cm bez pakaviem uz līdzenas virsmas. Lai piedalītos sacensībās, ponijam ir jābūt vismaz 6 gadus vecam.

1 grupas poniji līdz 128 cm (ar pakaviem līdz 129 cm);

2 grupas poniji līdz 148 cm (ar pakaviem līdz 149 cm).


3.4.Juniori

Sportistam tiek piešķirts juniora statuss sākot no tā kalendārā gada sākuma, kurā sportists sasniedz 14 gadu vecumu, līdz tā kalendārā gada beigām, kurā sportists sasniedz 18 gada vecumu.

Juniori startē M klases (3. grupas) shēmās. Punkti tiek piešķirti, ja rezultāts nav zemāks par 62% (oficiālajās starptautiskajās sacensībās CDIJ, kuras iekļautas starptautiskajā kalendārajā plānā – nav zemāks par 60%).

Ja juniors startē augstākās shēmās par M klases shēmu, viņa rezultāts tiek ieskaitīts junioru konkurencē tikai tad, ja tiek startēts ar vienu un to pašu zirgu.

3.5.Jaunie jātnieki

Sportistam tiek piešķirts jaunā jātnieka statuss sākot no tā kalendārā gada sākuma, kurā sportists sasniedz 16 gadu vecumu, līdz tā kalendārā gada beigām, kurā sportists sasniedz 21 gada vecumu.

Jaunie jātnieki startē Jauno jātnieku shēmās (piešķir punktus tāpat kā Mazajā Balvā) un Mazās Balvas līmenī. Punkti tiek piešķirti, ja rezultāts nav zemāks par 62% (oficiālajās starptautiskajās sacensībās CDIY, kuras iekļautas starptautiskajā kalendārajā plānā – nav zemāks par 60%).

Ja jaunais jātnieks startē augstākās shēmās par Mazo balvu, viņa rezultāts tiek ieskaitīts jauno jātnieku konkurencē tikai tad, ja tiek startēts ar vienu un to pašu zirgu.

Bērni, juniori un jaunie jātnieki var startēt 2 konkurencēs, taču ar dažādiem zirgiem. Piemēram:

 • bērnu konkurence/junioru konkurence;

 • junioru konkurence/jauno jātnieku konkurence;

 • jauno jātnieku konkurence/pieaugušo konkurence.

Konkurence jānorāda pieteikumā.

3.6.Amatieri

Sportistam tiek piešķirts amatiera statuss, ja sportists:

 • ir sasniedzis 19 gadu vecumu (sākot no tā kalendārā gada sākuma, kurā sportists sasniedz 19 gadu vecumu);

 • nenodarbojas ar to sportistu jāšanas apmācību, kuri piedalās oficiālajās LJF vai LJF biedru rīkotajās oficiālajās ieskaites sacensībās konkursam "LLJ 2024 iejādē";

 • nav piedalījies CDI līmeņa sacensībās, izņemot CDI-Am;

 • nav piedalījies sacensībās Lielās Balvas līmenī.

Viena kalendārā gada laikā amatieru konkurencē tiek ieskaitīti pirmie trīs starti M klases (3.grupas) līmenī, ar ceturto startu dalībnieks pāriet pieaugušo konkurencē. Šajā gadījumā visi dalībnieka rezultāti, izcīnīti M klases līmenī, tiek skaitīti pieaugušo konkurencē atbilstoši pieaugušo konkurences noteikumiem.

Citu valstu nacionālajās sacensībās, ja tās ir iekļautas nacionālo federāciju sacensību kalendārajos plānos un atbilst LJF rīkotajam konkursam "LLJ 2024", amatieris var iegūt punktus A, L un M klases atklātajā konkurencē, ja atsevišķi nav noteiktas amatieru konkurences.

Punktus piešķir ja rezultāts nav zemāks par 62% (oficiālajās starptautiskajās sacensībās CDI-Am, kuras iekļautas starptautiskajā kalendārajā plānā – nav zemāks par 60%).

Punktus var izcīnīt tikai vienā kopējā amatieru konkurencē.

3.7.Jaunzirgi

Startē jaunzirgu shēmās, kuras ir apstiprinātas FEI 4, 5 , 6 un 7 gadus veciem zirgiem.

Vietu nosaka summējot divu labāko rezultātu procentus kā punktus.

Ja tiek startēts CDIYH sacensībās vai Nacionālajos čempionātos, paaugstinošo koeficientu par sacensību sarežģītību, piemēro tikai tad, ja rezultāts ir 70,00% un vairāk.


Gada labākā jaunzirga titulu piešķir vienam jaunzirgam ar augstāko rezultātu katrā vecuma grupā.

4.Punktu piešķiršanas sistēma

4.1.Sacensību koeficienti:

Sacensību rangi

Koeficients

LR nacionālās ieskaites sacensības (LJF kauss, LR ziemas čempionāts) un citu valstu nacionālās sacensības (Kausi un čempionāti)

1.0

LR Nacionālais čempionāts

1.2

Starptautiskās sacensības, kurās piedalās vismaz 3 valstu sportisti, CDN, BDL

1.4

CDI1-2*, CDICh1-2*, CDIJ1-2*, CDIY1-2*, CDIAm1-2*, CDIYH

1.8

CDI3*

1.9

CDI4*

2.0

CDI5*, CDI-W

2.5

Eiropas čempionāts, CDI-W fināls, Jaunzirgu čempionāts, Olimpiskās spēles

3.0


4.2.Iejādes shēmu līmeņu gradācija:

Iejādes shēmas

Koeficients

A klase (I grupa)

0.1

L klase (II grupa)

0.14

M klase (III grupa)

0.2

Mazā Balva, Jauno jātnieku shēma

0.3

Vidējā Balva I

0.34

Vidējā Balva A un B

0.4

Vidējā Balva II

0.44

Lielā Balva

0.5


4.3.Piemērs


 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX