Jaunumi : ARHĪVS : ARHĪVS - 2021 : 05.-08.2021. :

AKTUĀLAIS PAR IEROBEŽOJUMIEM SPORTA JOMĀ

AKTUĀLAIS PAR IEROBEŽOJUMIEM SPORTA JOMĀ

2021. gada 29. jūnijā valdība atbalstījusi ierosinājumu palielināt cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties ārtelpu sporta sacensību norises vietā. Kamēr 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 120, sporta sacensību norises vietā ārpus telpām vienlaikus varēs atrasties 500 personas līdzšinējo 300 vietā.

Tāpat valdība devusi atļauju atsākt interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņu sporta treniņus arī iekštelpās.

Sākot ar 2021. gada 22. jūniju, ievērojot stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus, iekštelpās amatieru sporta treniņos vienā grupā var darboties līdz 20 cilvēkiem, uz katru dalībnieku nodrošinot vismaz 15m2 platības, bet nometnēs – līdz 30 cilvēkiem, nodrošinot Covid-19 testēšanu. Vairāk informācija: Mazināti ierobežojumi sportā un nometnēs (papildināts).

Sākot ar  2021. gada 15. jūniju, ievērojot stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus, atzītajām sporta federācijām un to biedriem būs atļauts ārā organizēt sacensības. Valdības veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz:

(1) atļaut Sporta likumā noteiktā kārtībā atzīto sporta federāciju vai to juridisko biedru organizētas sporta sacensības ārtelpās, nosakot to organizēšanai ievērojamos epidemioloģiskās drošības pasākumus;
(2) atļaut personām, kurām būs sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, vienlaicīgi ar personām, kurām būs sadarbspējīgs vakcinācijas  pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts, apmeklēt sporta treniņus (nodarbības) iekštelpās – gan individuāli, gan grupā, nosakot  to organizēšanai ievērojamos epidemioloģiskās drošības pasākumus;
(3) atļaut ārtelpās paredzētās sporta sacensības organizētā un kontrolētā veidā klātienē apmeklēt skatītājiem, kuriem būs sadarbspējīgs vakcinācijas  pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts.

Vairāk informācija šeit: no 15. jūnija atļautas sacensības ārā

 

ATĻAUTĀS STARPTAUTISKAS NOZĪMES SPORTA SACENSĪBAS

Atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" 32.7 17.punktam šobrīd Latvijā var norisināties šādi klātienes starptautiski sporta pasākumi (sacensības), ja tās norisinās bez skatītājiem:

32.7 17.1. starptautisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās starptautiskās sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētie oficiālie treniņi) sportistiem vecumā no 10 gadiem;

32.7 17.2. komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, ja tajās tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls pieaugušajiem.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz starptautisku sporta pasākumu dalībniekiem vairākus izņēmumus attiecībā uz pašizolācijas un ieceļošanas ierobežojumiem, vienlaikus nosakot sportistiem un sacensību organizatoriem citus stingri ievērojamus drošības pasākumus, ar mērķi nodrošināt vienlīdzīgus apstākļus un vienādas iespējas piedalīties starptautiskas nozīmes sporta sacensībās Latvijā gan Latvijas, gan ārvalstu sportistiem.

Sacensību saraksts, uz kurām attiecināmi iepriekš minētie ierobežojumu atvieglojumi, ir publiski pieejams šajā lsfp.lv sadaļā "Covid-19" un ir atrodams zemāk. Sacensību saraksts veidots pamatojoties uz atzīto sporta federāciju iesniegto un pārbaudīto informāciju. Saraksts tiek papildināts vai precizēts, atbilstoši aktuālajai informācijai par plānoto starptautisko sporta sacensību norisi Latvijā. 

Sanensību iekļaušanai Starptautisko sporta sacensību sarakstā, attiecīgā Latvijā atzītā sporta federācija iesniedz Latvijas Sporta federāciju padomei pieteikumu (veidlapa pieejama zemāk), norādot tajā visu prasīto informāciju un nosūtot pieteikumu elektroniski uz LSFP e-pastu lsfp@lsfp.lv. 

Ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr. 360 var iepazīties šeit: "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

IZM IETEIKUMI STARPTAUTISKU PASĀKUMU RĪKOŠANAI 

STARPTAUTISKO SPORTA SACENSĪBU SARAKSTS

PIETEIKUMS sacensību iekļaušanai starptautisko sporta sacensību sarakstā

 

COVID 19 NOTEIKUMI ĀRVALSTĪS STARTĒJUŠAJIEM SPORTISTIEM

Pēc atgriešanās no sporta sacensībām ārzemēs augstas klases Latvijas sportistiem un apkalpojošajiem sporta darbiniekiem nav nosakāma 10 dienu pašizolācija, taču jāievēro citas noteikumos noteiktās drošības prasības un pasākumi (grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360). Tādējādi sportisti un sporta speciālisti Latvijā varēs turpināt pildīt savus profesionālos pienākumus, iesaistoties sporta treniņos un piedaloties sacensībās. 

Ierobežojumu atvieglojumi jeb izņēmumi attiecināmi uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Paralimpiskās vienības, kā arī starptautiskajās līgās startējošiem Latvijas komandu sportistiem olimpiskajos, paralimpiskajos un tehniskajos sporta veidos un disciplīnās un viņus apkalpojošiem sporta darbiniekiem. 

Uzturoties ārpus Latvijas ilgāk par trīs dienām, sportistiem, atgriežoties Latvijā, jāuzrāda dokuments par Covid-19 testu ne agrāk kā trīs dienas pirms ierašanās Latvijā, un tam jābūt negatīvam. Tāpat Covid-19 tests jāveic 24 stundu laikā pēc atgriešanās Latvijā. Ja arī šis tests ir negatīvs, tad sportisti un sporta darbinieki var turpināt treniņus un dalību sacensībās, ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus (tai skaitā 14 dienas no rīta un vakarā mērot ķermeņa temperatūru; uzturoties tikai vietās, kas saistītas ar sporta procesu u.c.). 5-7 dienā jāveicot vēl viens Covid-19 tests.

Latvijas sportistiem un sporta darbiniekiem, uz kuriem attiecināmi epidemioloģiskās drošības pasākumu ierobežojumu atvieglojumi, ir pieejami  IZM un Veselības ministrijas izstrādātie ieteikumi rīcībai pēc atgriešanās no sporta sacensībām ārvalstīs  (lejuplādējami zemāk). 

Lai nodrošinātu uzraudzību, šo personu saraksts sporta organizācijām ir jāiesniedz saskaņošanai IZM. Pēc saskaņojuma apkopojošs saraksts tiek publicēts biedrības “Latvijas Sporta federāciju padome” tīmekļvietnē (pieejams zemāk).
 

Ieteikumi sportistiem pēc atgriešanās no sporta sacensībām ārvalstīs

Apkopotā informācija par sportistiem un sporta darbiniekiem

 

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX