Jaunumi : ARHĪVS : ARHĪVS - 2021 :

01.-04.2021.

 

LATVIJAS JĀTNIEKU FEDERĀCIJAS SACENSĪBU KALENDĀRAIS PLĀNS 2021.g. >>>

---

 FEI Šķēršļu pārvarēšanas sacensību noteikumi

 FEI Šķēršļu pārvarēšanas sacensību noteikumi.docx (309.71 KB) (Labojumi spēkā no 2021. gada 1. janvāra)

 FEI SPECIĀLĀS PRASĪBAS PONIJU JĀTNIEKIEM.doc (242.50 KB) (2021.g. labojumi ir sarkanā krasā)

---

Saskaņā ar LR Ministru kabineta rīkojuma Nr.655 grozījumiem š.g.2.decembrī
par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī,

laikā no 2020.gada 7.decembra līdz 2021.gada 11.janvārim

tiek atceltas LJF plānotās sacensības.

Informācija par turpmāko LJF sacensību norisi tiks publicēta : www.leflatvia.lv   

---

KRIEVIJAS STARPTAUTISKĀS OLIMPISKĀ UNIVERSITĀTE (RIOU)

aicina pieteikties mācībām maģistra studiju programmā 2021/2022 mācību gadā

Tālāk >>>

---

Saskaņā ar LR Ministru kabineta rīkojuma Nr.655 grozījumiem š.g.7.janvārī par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī,

laikā no 2021.gada 12.janvāra līdz 2021.gada 25.janvārim

tiek atceltas LJF plānotās sacensības.

Informācija par turpmāko LJF sacensību norisi tiks publicēta : www.leflatvia.lv

---

Saskaņā ar LR Ministru kabineta rīkojuma Nr.655 grozījumiem š.g.7.janvārī par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī,

laikā no 2021.gada 12.janvāra līdz 2021.gada 25.janvārim

tiek atceltas LJF plānotās sacensības.

Informācija par turpmāko LJF sacensību norisi tiks publicēta : www.leflatvia.lv

---

Saskaņā ar LR Ministru kabineta rīkojuma Nr.655 grozījumiem š.g.21.janvārī par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī,

laikā no 2021.gada 26.janvāra līdz 2021.gada 07.februārim

tiek atceltas LJF plānotās sacensības.

Informācija par turpmāko LJF sacensību norisi tiks publicēta : www.leflatvia.lv  

---

Saskaņā ar LR Ministru kabineta rīkojuma Nr.655 grozījumiem š.g.5.februārī,

ārkārtējā situācija valstī tiek pagarināta

līdz 2021.gada 06.aprīlim.

Aktuālā Informācija par turpmāko LJF sacensību norisi tiks publicēta : www.leflatvia.lv

---

Latvijas Sporta federāciju padome kopīgi ar sporta organizācijām Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, Veselības ministram Danielam Pavļutam un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijai nosūtījusi vēstuli ar aicinājumu nekavējoties pārskatīt Covid-19 pandēmijas ārkārtējās situācijas noteiktos sporta ierobežojumus un atļaut ārpus telpām rīkot sacensības, ievērojot visas nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības.

---

Latvijas Olimpiskā komiteja uzsāk jauno sporta talantu atbalsta programmu

"Olimpiskais Drafts",

kuras mērķis ir identificēt un atbalstīt individuālo Olimpisko sporta veidu jaunos, talantīgos atlētus vecumā no 16 – 20 gadiem, motivējot sasniegumiem pārejas periodā uz pieaugušo sportu.

Tālāk >>>

---

PĀRBAUDES TESTS NACIONĀLĀS KATEGORIJAS AMATPERSONĀM PAJŪGU BRAUKŠANĀ

Aicinām esošās amatpersonas (nacionālās kategorijas sacensību tiesnešus http://www.leflatvia.lv/web/?id=410224) pieteikties pārbaudes testam, lai veiksmīgi turpinātu pildīt pienākumus nacionālās kategorijas tiesneša statusā.

Tālāk >>>

---

Saskaņā ar LJF lūgumu, LR Izglītības un zinātnes ministrija, ņemot vērā Latvijas Nacionālās sporta padomes izteikto priekšlikumu, nolēma piešķirt finansējumu 27 000, - eiro apmērā starta – finiša un tablo iekārtas iegādei PK Centrāleiropas zonas posma CSI2*-W/CSIYH1* sasensībām.

Iekārta tiks izmantota arī citās LJF rīkotajās sacensībās.

---

Aktuālā informācija par Zirgu Herpesvīrusa agresīvās neiroloģiskās formas paveida ( Equine Herpes Virus (EHV-1) ) izplatību

Starptautiskā Jātnieku Federācija (FEI)  informē, ka ir  izveidots specializēts centrs, lai apkopotu un koplietotu visu jaunāko informāciju un jaunumus par zirgu herpes vīrusa (EHV-1 - neiroloģiskā forma) uzliesmojumu, kura izcelsme bija Valensijā (ESP) 2021. gada februārī un kā rezultātā FEI atcēla starptautisko pasākumi 11 Eiropas kontinentālās valstīs no 2021. gada 1. marta līdz 11. aprīlim...

Tālāk >>>

---

LSFP nosūtījusi biedru Kopsapulces rezolūciju valdībai

17.03.2021.

Pārstāvot 90 sporta federācijas, LSFP kopsapulcē 12. martā pieņemtā rezolūcijā sporta nozare aicina atsākt dialogu un atvērt sporta nodarbības iekštelpās un sacensības ārtelpā. Tāpat sporta federācijas aicina atbilstošās valsts iestādes kopīgā sadarbībā izstrādāt nozarei piemērotus atbalsta mehānismus.

Rezolūcija adresēta Latvijas Republikas Ministru prezidentam un Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšsēdētājam Arturam Krišjānim Kariņam, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrei (IZM) Ilgai Šuplinskai, Latvijas Republikas Veselības ministram Danielam Pavļutam, Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājam Arvilam Ašeradenam, Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Sandim Riekstiņam, IZM Sporta departamenta direktoram, Valsts sekretāra vietniekam Edgaram Severam. 

LSFP 2021. gada 12. marta biedru Kopsapulces rezolūcija >>> /PDF fails/

---

Saņemta atbilde iniciatīvai rīkot sacensības ārtelpās

22.03.2021.

LSFP informē, ka saņēmusi atbildes no Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts prezidenta kancelejas sporta organizāciju rosinājumam nekavējoties atļaut rīkot sacensības ārpus telpām. Atbildēs norādīts – epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās gadījumā drošības pasākumi tiks atcelti vai mazināti pakāpeniski.

Atgādinām, ka LSFP kopīgi ar sporta organizācijām Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai un Veselības ministram Danielam Pavļutam nosūtījusi oficiālu vēstuli. Vēstule ietvēra aicinājumu nekavējoties pārskatīt Covid-19 pandēmijas ārkārtējās situācijas noteiktos sporta ierobežojumus un atļaut ārpus telpām rīkot sacensības, ievērojot visus nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības.

Atbildē IZM norāda, ka sadarbībā ar Veselības ministriju vērtēs iespēju pakāpeniski kontrolētā veidā atļaut individuālus treniņus iekštelpās. Sākotnēji individuālos treniņus atļaujot tikai sporta izglītības programmu (interešu un profesionālās ievirzes) audzēkņiem, būtiski paaugstinot prasības, kas bija spēkā līdz 2020. gada 21. decembrim (personu skaits ārtelpu treniņgrupās, noteikta nepieciešamā platība (kvadrātmetri) uz vienu personu, laika limits atrodoties ģērbtuvēs, utml.). 

Minētais attiektos tikai uz organizētu treniņu trenera vadībā, bet neattiektos uz individuālo apmeklējumu (izņemot tenisā un badmintonā), tai skaitā fitnesa un trenažieru zālēs, peldbaseinā. Vienlaikus tiks vērtēta iespēja pakāpeniski kontrolētā veidā atļaut arī citu (papildus šobrīd noteiktajiem izņēmumiem) sacensību norisi –  tikai individuālos sporta veidos un Sporta likumā noteiktā kārtībā atzīto sporta federāciju organizētus Latvijas čempionātus (tai skaitā to posmus) pieaugušajiem individuālajos sporta veidos, ja tie norisinās ārtelpās un bez skatītājiem.

Ar atbildes vēstulēm var iepazīties šeit:

IZM vēstule >>>
Valsts prezidenta kancelejas vēstule >>>

---

Latvijas Jātnieku federācija ir nosūtījusi vēstuli LR Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai un Valsts sekretāra vietniekam - Sporta departamenta direktoram Edgaram Severam ar lūgumu rosināt pārskatīt Covid-19 noteiktos ierobežojumus jāšanas sportā, balstoties uz šī sporta veida specifiku un atļaut rīkot treniņu nodarbības un sacensības jāšanas manēžās un angāros, kā arī atļaut rīkot sacensības ārpus telpām, ievērojot visas nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības. Līdz šim LJF ir paudusi savu viedokli par šo aizliegumu atcelšanu dažādās augstākstāvošās sporta institūcijās.

Tālāk >>>

---

 Starptautiskā Jātnieku Federācija (FEI)  informē, kair atcēlusi starptautiskas sacensības 10 valstīs Eiropas kontinentālajā daļā līdz 2021. GADA 28. MARTAM sakarā ar ļoti straujo Zirgu Herpesvīrusa agresīvās neiroloģiskās formas paveida ( Equine Herpes Virus (EHV-1) ) izplatību,  kura izcelsme ir Valensijā (Spānija), un ir jau izraisīti saistīti uzliesmojumi vismaz trīs citās Eiropas valstīs.

Tālāk >>>

---

Tiek kopīgi izstrādāti ierosinājumi Veselības ministram

12.04.2021.  

LSFP valde, sporta federāciju pārstāvji šodien tikās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem, lai diskutētu par turpmākajiem soļiem ierobežojumu mazināšanai sporta treniņu norisei ārtelpās un iekštelpās, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un sporta veidu specifiku.

Ceturtdien sporta nozares pārstāvjiem paredzēta tikšanās ar Veselības ministru Danielu Pavļutu, kurā tiks prezentēti kopīgi izstrādātie ierosinājumi.

Priekšlikumi skar uzlabojumus attiecībā uz organizatoru un sacensību statusu, norises vietas veidu un platību, dalībnieku vecumu un skaitu, kas vienlaikus drīkst atrasties sacensību norises vietā, personu akreditēšanu, apbalvošanas norisi, skatītājus un iespējamu vienotu atļauto sacensību kalendāra izstrādi.

---

17.- 18.aprīlī notiks esošo un topošo amatpersonu apmācības (2 dienu seminārs), kuru vadīs FEI 2.līmeņa stjuarts Aleksandra Konarska no Polijas!

  • Norādām, ka informācija publicēta tikai 12.aprīlī, jo nedēļas nogalē tika apstiprināta nodarbību norise.
  • Amatpersonu pārbaudes testa rezultātu apspriedes laikā visi dalībnieki tika informēti par iespējamu nodarbību norisi šajos datumos.

Dalības maksa 20 eiro (par samaksas kārtību informēsim drīzumā).

Pieteikuma anketa >>>. Lūdzam pieteikties līdz 16.aprīlim.

Darba kārtība >>>

Tālāk >>>

---

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX