Jaunumi :

Par starptautisku sacensību organizēšanu Latvijā

30.07.2020.  

Ar 2020. gada 1. augustu Latvijā atkal var pilnvērtīgi norisināties starptautiskas sporta sacensības. To paredz valdības noteiktie pieļaujamie izņēmumi sportistiem 14 dienu pašizolācijas un ieceļošanas ierobežojumu nosacījumu neievērošanai, kuri ierodas no COVID - 19 izplatības sarakstā iekļautajām riska valstīm.

Valdības pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz – starptautiski nozīmīgu sacensību dalībniekiem vairākus izņēmumus 14 dienu pašizolācijas un ieceļošanas ierobežojumu nosacījumu neievērošanai, piemērojot sportistiem citus striktus drošības pasākumus ar mērķi nodrošināt vienādas iespējas un vienlīdzīgus apstākļus visiem dalībniekiem, tādējādi ievērojot godīgas spēles principu (fair play). Sacensību saraksts, uz kurām attiecas minētie izņēmumi, ir publiski pieejams lsfp.lv sadaļā "aktuāli" jeb šeit: https://lsfp.lv/aktuali.

Tādējādi no 1. augusta gan Latvijas, gan ārvalstu sportistiem ir nodrošinātas vienādas iespējas piedalīties starptautiskas nozīmes sporta sacensībās Latvijā, ko paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi minētajos noteikumos par epidemioloģiskajiem drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas 2020. gada 28. jūlijā apstiprināti valdībā.

Pakāpeniski atsākot starptautisku sporta sacensību organizēšanu, viens no priekšnoteikumiem sacensību norisei ir iespēja nodrošināt vienādus apstākļus visiem pieteiktajiem ārvalstu sportistiem piedalīties sacensībās. Ja valsts noteikto ierobežojumu vai aizliegumu dēļ starptautiskās sporta sacensībās nevar piedalīties visi tajās akreditētie sportisti, saskaņā ar starptautisko sporta federāciju nosacījumiem tam var būt dažādas negatīvas sekas - tiek samazināts šo sacensību statuss, piemēram, šādās sacensībās nevar krāt reitinga punktus kvalifikācijai olimpiskajās spēlēs.

Lai gan šobrīd spēkā esošie noteikumi neaizliedz starptautisku sporta sacensību norisi, tomēr vairāki noteiktie ierobežojumi to būtiski apgrūtina vai pat padara neiespējamu sportistiem, kas ierodas no valstīm, uz kurām attiecas nosacījums par 14 dienu pašizolāciju.

Turpmāk prasību par pašizolāciju varēs neievērot, ja ārvalstu sportistam (sporta darbiniekam), kurš ierodas no sarakstā iekļautajām riska valstīm, būs veikti divi Covid-19 testi un tie būs negatīvi. Viens no testiem būs jāveic vismaz trīs dienas pirms ierašanās, bet otrs - dienu pēc atbraukšanas. Svarīgi atzīmēt, ka līdz otrā testa rezultātu saņemšanai uz sportistu attieksies prasība par pašizolāciju. Ja sportists saistībā ar dalību starptautiskā sporta pasākumā Latvijā uzturēsies ilgāk par piecām dienām, būs jāveic atkārtota laboratoriskā izmeklēšana Covid-19 diagnostikai.

Pēc ierašanās Latvijā ārvalstu sportistiem sporta pasākuma organizatoram būs jāiesniedz apliecinājums par to, ka viņi ievēros visus noteiktos ierobežojumus un novēros savu veselības stāvokli. Sportisti nedrīkstēs izmantot sabiedrisko transportu, bet būs jāizmanto savs vai starptautiskā sporta pasākuma organizatora Latvijā nodrošināts transports. Tāpat noteikts, ka sporta pasākuma norises laikā persona nedrīkst apmeklēt citas publiskas vai sabiedriskas vietas, tai skaitā bārus un restorānus, kā arī jācenšas ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem pasākuma norises laikā.

Savukārt starptautiskā sporta pasākuma organizatoram Latvijā būs pienākums nekavējoties informēt attiecīgo starptautisko sporta federāciju, ja sportists, sporta darbinieks vai starptautisko sporta organizāciju pārstāvis starptautiskā sporta pasākumā Latvijā neievēros noteiktos pienākumus. Tādā gadījumā atbilstoši attiecīgās starptautiskās sporta federācijas noteiktajai procedūrai būs nepieciešams lemt par personai izsniegtās akreditācijas anulēšanu.

Grozījumi arī paredz iespēju organizēt neregulāros pasažieru pārvadājumus sportistu un sporta darbinieku nogādāšanai dalībai starptautiskā sporta pasākumā.

Sacensību sarakstā netiek iekļautas Baltijas vai Latvijas līmeņa sporta sacensības – tai skaitā atklātie čempionāti un kausa izcīņas), izņemot ja tās ir kvalifikācijas sacensības dalībai olimpiskajās vai paralimpiskajās spēlēs, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos olimpiskajos un paralimpiskajos sporta veidos.

*Ar noteikumiem Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" var iepazīties, klikšķinot uz saites.

IZM sadarbībā ar Veselības ministriju ir izstrādājusi ieteikumus noteikumos paredzēto normu piemērošanai, kas piejami šeit: IZM IETEIKUMI STARPTAUTISKU PASĀKUMU RĪKOŠANAI.

 

 

 

  
  
  
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu ka lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnu izmantošanai. LASĪT VAIRAKX