Rezultāti : IEJĀDE : IEJĀDE 2018 : 9-10.06.2018. BALTIC DRESSAGE LEAGUE, Latvia-2018 - Equestrian Centre „Kleisti”, Riga, Latvia :

MASTERLIST

 418675/2018 MASTERLIST BDL Latvia UPDATED ON 07 JUNE.pdf (115.46 KB)

Latvian Equestrian Federation  
Address:  Ratsupites str.4, Riga, Latvia, LV-1067
Mob. +371 29373524, +371 26569349
E-mail: info@leflatvia.lv
Latvian Equestrian Federation
MASTERLIST

UPDATED ON 07 JUNE 2018

Baltic Dressage League, Latvia, Riga, 2018 06  9-10
No. Rider name, surname   Horse no. Horse name HORSE DETAILS CLASSES
  Year of birth   Country of birth Gender  Breed Color Name of sire Name sire of dame Owner 2018 06 09 (I day) 2018 06 10 (II day)
Rider NF
BDL BDL BDL BDL OPEN CLAS BDL BDL BDL BDL OPEN CLAS
  PSG YR Jun Ch U18 AM M L GP PSG YR Jun Ch U18 AM M L GP
1 Dina Ellermann EST 9 Donna Anna 2005 EST M ESH   Blue Hors Don Schufro Heslegards Weltmeister Dina Ellermann 1                 1                
2 Dina Ellermann EST 10 Landy's Akvarell 2003 EST M ESH   Landcruiser Noble Champion Dina Ellermann                 1                 1
3 Eliis Vaiper EST 11 Skovvangs Una 2011 DEN M DWB   Fassbinder Akinos Hobosekasvanduse OU           1 1               1      
4 Evelin Rattus EST 12 Dadorijke 2008 NED M KWPN   Spielberg Elkar  Evelin Rattus     1       1                      
5 Evelin Rattus EST 13 Helanas 2001 LTU G TRAK   Holl   Evelin Rattus   1                 1              
6 Hanne-Lore Vain EST 14 Burberry 7 2003 AUT G HANN   Baroncelli Witelsbach Hanne-Lore Vain   1 1                 1            
7 Laurel Leisna EST 15 Calendula 2007 EST M EST   Calibro False Pass OU Niitvalja Ratsakool     1                 1            
8 Maribel Tuiken EST 16 Jazz Hit 2010 GER G OLD   Jazzman Sandro Hit Piret Tuiken     1                 1            
9 Miriam Tamm EST 17 Sir Forsythe CL 2007 EST G ESH   Sandreo Heops RANGI TALU 2             1                 1    
10 Tiina Kuusmann EST 18 Romantika 2008 EST M ESH   Blue Hors Romanov Graf Top Heino Engel 1                 1                
11 Berit Pihlak EST  19 Chicolo (SP) 2012 GER S DRP   Coco Jambo Notre Plaisir Kristi-Liis Koppel       1                 1          
12 Berit Pihlak EST  20 Romy K (SP) 2010 NED M NF   Flandernhop's Silverado Corso Anne-Liis Pihlak       1                 1          
13 Getter Kangur EST  21 Ashwan 2005 NED G KWPN   Sandreo Ferro Getter Kangur 1                 1                
14 Grete Hussar EST  22 Rohan Warrior 2005 EST G DWB   Royal Diamond Heslegards Star Light OÜ Devoran 1                 1                
15 Heli Hussar EST  23 Richard Lionheart 2006 EST S DWB   Relevant Heslegards Louis OÜ Devoran 1                 1                
16 Katlin Nogu EST  24 Lily 2008 EST M rist   Ritsikas Ball OU Niitvalja Ratsakool             1 1               1 1  
17 Marika Vunder EST  25 Helifar 2003 EST G HANN   Hellios Fuks Õie Malmberg 1                 1                
18 Miia Tooming EST  26 Veenus (SP) 2011 EST M rist   Vallak Tarus K.Adamson       1                 1          
19 Rose Marie Skjoldby EST  27 Donna Del Lago 2007 EST M ESH   Blue Hors Don Schufro Heslegards Star Light LIIVAKU TALLID OÜ   1                 1              
20 Rose Marie Skjoldby EST  28 Rosinante 2009 EST M ESH   Ramzes XII Heslegards Star Light LIIVAKU TALLID OÜ     1                 1            
21 Sonja Roberta Sedin EST  53 Sahib 2009 EST G ESH   Schwadroneur Heslegards Louis LIIVAKU TALLID OÜ         1                 1        
22 Agnese Kukaine LAT 29 Funky 2010 NED G KWPN bay Zjengis Khan Welt Hit II A.Kukainis 1                 1                
23 Aleksandra Sile LAT 30 Lauren 2010 EST M Est bay Larso Rant E.Sile     1                 1            
24 Alise Steinberga LAT 31 Crystal Claud 2010 LAT M LS bay Cadilac Langolds A.Steinberga           1                 1      
25 Anda Cukermane LAT 32 Rafaels 2009 LAT G LS bay Rubin Class Donnerbube II A.Cukermane       1                 1          
26 Antra Cukermane LAT 33 Roxandra 2008 LAT M LS dark bay Rubin Class Don Weltmeyer A.Cukermane             1                 1    
27 Beatrise Dinsberga LAT 34 Don De Fieros 2010 LAT G LS bay De Lordo   B.Dinsberga           1                 1      
28 Dina Endzina LAT 35 Camelot 2012 LAT M LS bay Stolpengardens Cas Ludvigs ERLAIN           1                 1      
29 Dominika Lela LAT 36 Hiltons 2000 LAT G LS Bay Hamlets Doms LJF         1                 1        
30 Elza Zake LAT 37 A Splash of Class 2009 GER M WE bay Arthur Grannus J.Trubanovs 1                 1                
31 Everita Daubure LAT 38 Kolers 2009 LAT G LS bay Korlandos Lakmuss A.Mainiece   1                 1              
32 Gunita Sumska-Zagata LAT 39 Dustinov V 2008 NED G KWPN bay Ustinov Amaretto G.Sumska -Zagata           1                 1      
33 Ieva Aleksandrova -Eklone LAT 40 Milords 2004 LAT G LS grey Maliby Lear I.Aleksandrova-Eklone           1                 1      
34 Ieva Renate Petersone LAT 41 Karlo 2011 LAT G LS bay Caliano Lankruiser G.Bendrupa     1                 1            
35 Ilva Lazdina LAT 42 Flamenco 2010 GER G RHLD chesnut Fleury Feinsinn A.Mainiece     1                 1            
36 Indra Gabalina  LAT   Crystal 2007 LAT G LS dark bay Calano II Lagerfelds I.Gabalina                                    
37 Inga Perkona LAT 43 F.B.I. 2010 NED G KWPN   Jazz OO Seven I.Perkona             1                 1    
38 Inga Perkona LAT 44 Mariscal SP 2010 Spain G PRE bay Palancar II Victor III I.Perkona           1                 1      
39 Irina Jegorova LAT 45 Runway '96 2001 LAT G LW bay Rouletto OL5 Grads I.Jegorova             1                      
40 Kristiana Politere LAT 46 Lupe 2010 LAT M LS grey Lacapo Pikard LLU               1                 1  
41 Laura Ivanova LAT 47 Radamira 2005 LAT M OLD chesnut Relevant Donnerhall J.Savickis   1                 1              
42 Laura Ivanova LAT 48 Rikardo 2005 LAT S LS bay Lord Rubinstein Donnenhall A.Muravskis   1                 1              
43 Leticija Politere LAT 49 Laso 2005 LAT G LS bay Lords Stasis LLU       1                 1          
44 Maksims Kadnikovs LAT 50 Catch Me  2010 POL G POL bay Landor Landjonker S M.Kadnikovs           1                 1      
45 Mareks Jedinaks LAT 51 Princis-Narciss 2008 LAT G LS bay Passi Nazjif R.Jedinaka                                    
46 Olga Kirčenko LAT 52 Vivijāns 2008 LAT G LS bay Vikārs D'Filante Leonardo O. Kirčenko           1                 1      
47 Olga Sakurova LAT   Dino Grandi 2008 LAT G LW bay Dekonde Daions I.Sorokina                                    
48 Olga Sakurova LAT 54 Ester 2009 GER M HANN bay Embassy I Contendro I I.Sorokina 1                 1                
49 Olga Sakurova LAT 55 Lord Nelson 2007 LAT G OLD chesnut Lord Weingard Evergreen S.Sakurovs 1                 1                
50 Olga Sellere  LAT 56 Dancing Lady 2010 GER M OLD dark bay Furst Romancier Donnerschwee JSK Telfas               1                 1  
51 Rihards Snikus LAT 57 King of the Dance 2007 LAT G OLD bay     I.Andrusa                                    
52 Sabine Andersone LAT 58 Karuzo 2002 LAT G LS grey Catio   S.Andersone           1                        
53 Sabīne Mutule LAT 59 Shareholder II 2012 GER S OLD bay Sir Donnerhall Rubinstein I J.Melnika           1                        
54 Sanita Aunina LAT 60 Lambodzini 2009 LAT G LS bay Latvans Bastejs LMPF           1                 1      
55 Sintija Elizabete Apsite LAT 61 De Lordo 2006 LAT S LS bay De Fiero Daims S.Dombrovska     1                 1            
56 Sintija Gile LAT 62 Gundega 2007 LAT M LS bay Glazgo LS Sadko LS A.Kukaine     1                 1            
57 Tatjana Maļikova LAT 63 Skyfall 2010 GER G OLD chesnut Sieger Hit Conteur J.Penkhina             1                      
58 Tereze Rozenberga LAT 64 Kivi 2002 LAT S LS bay Calano II Vintas J.Meznieks                 1                 1
59 Vineta Kusina LAT 65 Marendo 2008 LAT G LS bay Mio Gols V.Kusina             1                      
60 Vita Ahmadejeva LAT 66 Avelins 2008 LAT G LWB bay Ako Valeriks V.Ahmedejeva             1                      
61 Ada Stankeviciute LTU 67 Chordena MG 2010 LTU M LRH bay Chanas Edelweis D.Pranckeviciene     1                 1            
62 Ausrine Butrimaite LTU   Dakaras Star 2009 LTU G HANN bay Ducas Romantic Star O.Vasilauskiene                                    
63 Ausrine Butrimaite LTU   Don Espri 2009 LTU G HANN chesnut Don Antonio Espri O.Vasilauskiene                                    
64 Barbora Jakilaite LTU 70 Quo-Vadis 2009 LTU G LT bay Gueue Jump Rover B.Jakilaite     1 1               1 1          
65 Dalia Katinaite - Pranckeviciene LTU 71 Furst Frederik 2010 GER G OLD black Furst Romancier Don Frederiko D.Katinaite - Pranckeviciene             1                 1    
66 Egle Drackyte LTU 72 Sevilija 2004 LTU M TRAK bay Viskis Reims E.Drackyte           1                 1      
67 Emilija Svetuleviciute LTU 73 Lafontenas MG 2005 LTU G LRH bay Labradoras II MG Chemborg D.Katinaite - Pranckeviciene     1                 1            
68 Kornelija Zubryte LTU 75 Pokerface WE 2009 GER M GRP bay Fs Chicago Victoia's Chi L.Augaityte/ K.Zubryte         1     1           1     1  
69 Kornelija Zubryte LTU 76 Safaris 2005 LTU G LT palomino Meteoras Diplomas L.Augaityte/ M.Lisauskaite                           1        
70 Laura Lumbyte LTU 77 Cappucino 2010 LTU G LRH  bay     D.Strepetkaite/I.Augaityte       1 1               1 1        
71 Liudmila Karpenko LTU 68 Pffefer-G   LTU G         Liudmila Karpenko 1                 1                
72 Milda Lisauskaite LTU 78 Safaris 2005 LTU G LT palomino Meteoras Diplomas L.Augaityte/M.Lisauskaite       1 1               1          
73 Raimonda Palionyte LTU 79 Bavaras 2008 LTU M TRAK dark bay Baitas Plius Verdenas R.Palionyte 1                 1           1    
74 Sandra Sysojeva LTU 80 Best Boy 2009 GER G WESTF bay     S.Sysojeva 1                 1                
75 Sandra Sysojeva LTU 81 Hefaistas 2007 NED S NANN       S. Sysojeva 1                 1                
76 Sandra Sysojeva LTU 82 Jack Daniels 2012 GER G RHLD dark bay Florestan   S.Sysojeva               1                 1  
77 Irina Puzova RUS 74 Bomond fon Zeus 2008 RUS G RUS TR chesnut Bourbon Telets I.Puzova 1                 1                
78 Jekaterina Penkhina RUS 83 Skyfall 2010 GER G OLD chesnut Sieger Hit Conteur J.Penkhina               1                 1  
Total 78 15 6 13 8 4 13 11 6 2 15 5 12 8 4 11 6 6 2 69 Total
2018 06 09 (I day) 2018 06 10 (II day)
BDL BDL BDL BDL OC BDL BDL BDL BDL OC
PSG YR Jun Ch U18 AM M L GP In I YR Jun Ch U18 AM M L GP